LG My View Smart Monitor 32 inch 32SR85U-W UHD with FHD Webcam IPS 3840 x 2160 Refresh Rate 60Hz Response Time 5ms Smart Energy Saving Type-C USB Wi-Fi HDMI
In Stock
Warranty: 1 Year
SKU:
32SR85U-W
Special Price BHD 200.86 was BHD 236.88
LG
Original 100% Visit Store →
store icon
Sold By
SN-1
Estimated delivery within UAE 1-2 working days
Delivery to other countries 3-5 working days
Payment Godukkan
  • Brand:LG
  • Model:32SR85U
  • screen size:32 inch
  • Brightness:400 cd/m
  • Response time:5ms
  • Viewing angle:178˚(R/L), 178˚(U/D)
  • Speaker Output:5W x 2
  • power Type:External Power
GTIN: 195174068687
Weight: 7.700000
Colour: White
Manufacturer: LG
Pixel Pitch: 0.18159 x 0.18159 mm
HDMI: Yes
Warranty: 1 Year
Color Gamut: DCI-P3 95%
Response Time: 5ms
Contrast Ratio: 1000:1
Speaker: 5W x 2
Ports: HDMI USB Type-C USB-C
LG 32SR85U-W My View 32 inch UHD with FHD Webcam IPS Smart Monitor
Work smarter, play better
Personalized discoveries await
All set to video calls
Great display for both work and play
Easily control your appliances
Use your phone like a remote
Mirror straight from your devices
Stylish, yet minimal
Easy control and connectivity
Create a less cluttered home office set-up, even in a small space. USB Type-C™ port supports connection to various devices, data transfer, and up to 90W of power delivery via only a single cable.
A variety of interface
Write Your Own Review
You're reviewing:LG My View Smart Monitor 32 inch 32SR85U-W UHD with FHD Webcam IPS 3840 x 2160 Refresh Rate 60Hz Response Time 5ms Smart Energy Saving Type-C USB Wi-Fi HDMI